V podstatě jsou i takové možnosti, kdy zaměstnavatelé nabízí oblíbený benefit, že čas od času si mohou brát zaměstnanci práci domů. Jmenuje se to home office. Ačkoliv to vypadá velmi lákavě, tak bohužel není tato nabídka zrovna určená pro všechny. Je třeba si na ni dostatečně a pravdivě odpovědět, zdali vůbec jsme schopni z domova efektivně pracovat. Ne každý si totiž dokáže stanovit tu správnou morálku a věnovat se té činnosti, které by měl. Většinou se běžně necháme rozptylovat okolním světem a situacemi, které raději vyhledáváme, než abychom nerušeně pracovali. Aby to šlo ale lépe, tak si lze pro takovou práci vytvořit prostředí, které nám bude nejvíce vyhovovat a odkud se nám bude lépe pracovat.

světlo led

Zóna vyhrazená pro práci

Samozřejmě by bylo úplně nejlepší mít svoji vlastní místnost, ale to možná půjde tak ve velkých domech, ale ne malých bytech. Co rozhodně jde ale všude, je vytvořit si prostor na psací stůl, který nemusí být velký, ale měl by být přiměřeně vysoký naší postavě a samozřejmě bez správné a pohodlné židle se to neobejde. Dále vhod přijdou různé zásuvky pod stolem nebo poličky nad ním, různé organizátory a stojánky na základní potřeby. Vždy by tato zóna měla být umístěná tak, aby byla oddělená od rodinného a relaxačního místa. Stačí menší koutek v obývacím pokoji nebo jiné místnosti, která nám poskytne soukromí.

modré světlo

Tohle rozhodně nesmí chybět

Mnohdy se místo nalezne v tmavém koutku bytu, pak by se rozhodně nemělo podceňovat osvícení prostoru, jelikož jen při správném světle se dá dobře pracovat. A to především platí pro podzimní a dlouhé zimní večery, kde se v podstatě velmi brzo stmívá. Posloužit nám může skvěle stolní nebo nástěnná lampa, do které jsou umístěna led světla, která jsou nad míru nejen efektivní ve svém vydaném světle, ale zároveň jsou ekologická. Výběr svítidel je na trhu poměrně široký, tudíž si skutečně můžeme pořídit světlo takové, které nám bude nejvíce vyhovovat pro naši práci.

Ohodnoťte příspěvek